Güncel Bilgiler

Keman Kursu İzmir – EN İYİ 5 KLASİK KEMAN PARÇALARI!

 Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.Tekrardan sizlerle kemana dair en güncel,en eğlenceli ve en önemlisi en eğitici yazılarla karşınızdayız.Perla sanat olarak Keman Kursu İzmir öğrencilerimizin usta birer kemancı olabilmeleri için, en hızlı ve pratik tüyoları bu blog sayfamızdan ulaştıracağız!!

Sizlerle her yerden kolayca bulabileceğiniz yazılarla boğmak istemiyoruz.Bu blog sayfamızda,sizlere dünyada yer edinmiş en iyi 5 keman eserini tanıtmak ve bilgi verme amacı içindeyiz.İyi bir kemancı olmak istiyorsanız bu eserlere göz atmadan başlamayın!

Sizlerde bu harika eserleri çalabilmek istiyorsanız hemen Keman Kursumuz

hakkında bilgi edinin,2023 yılına özel fırsatlarımızı kaçırmayın.İletişim bilgileri için buraya tıklayınız.

EN İYİ 5 KLASİK KEMAN ESERLERİ

1)  Antonio Vivaldi: The Four Seasons

Dört Mevsim eseri, İtalyan besteci(Antonio Vivaldi) tarafından bestelenmiş olup keman eserleri dediğimizde aklımıza gelebilecek ilk eserlerden biridir.Bu güzel eser 1700’lerin başında yazılmış olup,Op. 8 eser sayısıyla yazılmış olan on iki konçertonun ilk dördünden oluşur.Eserin en unutulmaz,ilginç ve dinleyiciyi etkilediği yanı insanlarla doğa olayları arasında istemsizce gelişen korku,karamsar,çaresizlik,endişe gibi duygularını öne çıkaran ve bu bağı adeta somutlaştıran bir yanı vardır.İlkbaharın sıcaklığını yaratan müzikalı ile kışın o sıcaklığın kaybolması ile insanların etkilenmesini muhteşem anlatan bir eserdir.
1700’lü yıllardan bu yana hala en çok sevilen klasiklerin arasında yerini korumaktadır.

2) Niccolò Paganini: “Caprice No. 24”


Keman eserleri diyince bir diğer akla gelen unutulmaz eserdir.Unutulmazlığının yanı sıra eseri çalması da çok zordur.Bu zamana kadar evrenselliğini korumuş olan bu eser, birçok teknik gerektirmektedir.Teknik olmadan çalınılması imkansız olan bu eser,armoninin ve tekniğin uyumunu bize çok güzel gösterir.

3) Vittorio Monti: “Czardas”

İtalyan besteci Vittorio Monti’nin eseri olan bu muhteşem ve unutulmaz parçası,diğerlerinin aksine 1904 yılında yazılmıştır.Tür olarak folklorik olarak geçmektedir.İlginçtir ki başta keman,piyano ve mandolin için bestelenmiştir.

Bu eser yaklaşık 4.5 dakika sürmektedir.Bu evrensel,unutulmaz eseri dinlemediyseniz hemen videoya tıklayarak dinlemenizi öneririz!

4) Johann Sebastian Bach: “Chaconne” from Partita No. 2 in D minor

  Johann Sebastian Bach’ın solo keman için Re minör Partita’sı (BWV 1004) 1717 ile 1720 yılları arasında yazılmıştır.Bu mükemmel eser birçok sanatçı tarafından yorumlanmış ve unutulmazların arasına girmiştir.

Ünlü bir kemancı olan ve kendi alanında birçok ödül ve başarıyla sahip olan

 Arnold Steinhardt,usta bir kemancı olarak meslek hayatında en büyük zorluk, Bach’ın Chaconne’unu çalabilmek olarak  tanımladı.Bu eseri çalmak hakkında bir anı olan Violin Dreams’i yayınladı.Bu kadar zor olan bu parçayı yan tarafta görebilirsiniz! 

5) Johann Sebastian Bach (arr. August Wilhelmj): Air On The G String


1871 tarihinde çıkan bu eser,aynı zamanda “Air for G String” ve “Celebrated Air” olarak da bilinir.Bu unutulmaz eserin sahibi Johann Sebastian,eseri düzenlemesiyle birlikte kemanın alçak teli ile bütün eseri çalınabilir kıldı.O kısımda genellikle tek keman kullanılır.Dinlemeyen izleyicilerimize hemen dinlemeleri öneririz!

DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN BİZE ULAŞIN,HER SORUNUZU CEVAPLAYALIM..

İzmir’de her türlü sanat aktivitesinden haberdar olmak ve böyle ilgi çekici yazılarımızı görebilmek için blog sayfamızı takip edebilirsiniz.

Ayrıca Perla Sanat Merkezi’nin  kampanyalarından,dersler hakkında,enstrümanlar ve fiyatlandırma hakkında bilgi sahibi olabilmek için bizi her zaman arayabilir ya da instagram,whatsapp gibi sosyal medya icralarından yazabilirsiniz!

 Youtube,tiktok gibi siz izleyicilerimizin uzaktan bilgiye ulaşabilme imkanları da vardır.Sıfırdan enstrüman öğrenmek isteyen herkes videolarımıza göz atabilir,kolayca bilgiye ulaşabilirler!

Perla Sanat Nerede ?

Perla sanat,metro,tramvay,vapur,eshot gibi birçok kişinin kullandığı toplu taşıma araçlarına çok kolay erişebileceğiniz bir konumda.PERLA SANAT  websitemize buradan ulaşara,resimli bir şekilde nasıl merkezimize ulaşabileceğinizi göreceksiniz.

Keman Kursu İzmir

Instagram

Youtube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.