Güncel Bilgiler

Keman Fiyatları

izmirdekemanfiyatları

İzmir’de Keman Fiyatları

Keman Fiyatları İzmir – Keman eğitimine yeni başladınız, ya da kemanınızı değiştireceksiniz.. Ne kadar bütçe ayırmanız gerekli? İyi bir kemanın özellikleri nelerdir? Hızlı Keman Kursu olarak keman almak için sizlere en ince ayrıntısına kadar ne bilmeniz gerekiyorsa anlatacağız!

Keman Marka Önerileri

Keman’a yeni başlıyorsak, ortalama olarak giriş seviyesinde bir kemanı 250 – 600 tl aralığında seçmenizi tavsiye ederiz. Giriş seviyesinde sizi tatmin edecek kemanlara 2020 yılı başı itibari ile örnek vermek gerekirse; Dominguez 4/4 Dv44Dc, Spardox 4/4 MVS44, Rösler Vla-8 4/4, Manuel Raymond MRV44CR 4/4, Valencia V160 4/4 modelleri sayılabilir. Elbette bu modeller haricinde çok iyi giriş seviyesi keman marka ve modelleri de bulmanız mümkün. Burada biz piyasada en çok rağbet gören fiyat/performansı iyi kemanları örneklemeye çalıştık..

Eğer hali hazırda giriş seviyesi bir kemanınız var ve kendinizi geliştirme yolunda ilerliyorsanız, sizi tatmin edecek kategorideki kemanlar 600 tl’den başlamaktadır.  Örnek verilebilecek marka ve model sayısının bu kadar kısıtlı olmadığını hatırlatmakla birlikte, geri kalan markaları sizin araştırmanıza ve kullanıcı yorumlarına bırakıyoruz. Ayrıca fiyatların dolara endeksli olduğunu ve zamanla farklılık göstereceğini unutmayalım. Şimdi keman fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlara değinerek bilinçli bir tüketici oluşturalım:)

Keman Çeşitleri

Keman, çoğumuzun hayallerini süsleyen büyülü enstrüman.. İyi bir keman almak ve artık siz de bu güzel enstrümanı çalmak istiyorsunuz. Araştırmalara başladınız. Karşınıza çıkan tonlarca farklı marka içinde iyi olanı nasıl seçerim sorusu kafanızı kurcalıyor?

Şunu belirtmeliyiz ki keman çeşitleri ikiye ayrılır; fabrikasyon kemanlar ve el yapımı kemanlar. Son zamanlarda yarı el yapımı kemanlar da bulunmaktadır.

Kemanı seçerken öncelikle keman gövdesindeki ağacın malzeme kalitesi ilk önemli unsurdur denebilir.. Bu kural hem fabrikasyon kemanlar, hem el imalatı kemanlar için geçerlidir. Örneğin, iyi bir kemanda tuşe, çenelik, burgular ve kuyruk abanoz ağacı, gül ağacı veya akçaağaç olması tercih sebebidir. Bunun yanında ön kapak ladin ağacı, gövde ve yanlar ise kelebek olması yine iyi bir tercih sebebidir.

Keman seçiminde başlıca diğer kriterleri saymak gerekirse: kemanın ön ve arka gövdesinde herhangi bir çatlaklık bulunmaması, eşiğin dik bir şekilde durması, keman akordunu sağlayan vurguların ve fikslerin sağlamlığı, kemanın bir parçası olan yayın yamuk olmaması denebilir..

Fabrikasyon imalat kemanların yanı sıra el yapımı kemanda ağaç kalitesinin yanı sıra el işçiliğinin önemi ortaya çıkmaktadır. İnce işçiliği yani yapım ustalığı ne kadar iyi ise enstrümanın armonisi, ses tınısı ve fiyatı da doğru orantılı olarak artacaktır. Keman alırken en sağlıklı yöntem, tüm bu saydığımız kriterleri göz önünde bulundurmaktan geçer.

Herkese bol müzik dolu günler dileriz.

Keman Satın Almadan Önce Öğrenmek İçin Tıklayın:

Keman Boyutları ve Keman Seçimi

İzmir’de Keman Fiyatları için:

Keman Fiyatları İzmir

Comments

çiğdem

izmirde keman kursu almak istiyorum araştırdım sizin yazılarını çok faydalı buldum keman fiyat temini konusunda yardımcı olurmusunuz şimdiden ilginize teşekkür ederim.

    izkeman

    Merhaba Çiğdem Hanım,

    Bizimle iletişime geçerseniz uygun fiyatlı keman önerileri hakkında size seve seve yardımcı oluruz.

    Teşekkürler

Önceki yazıyı okuyun:
Kemanda Sol El Tekniği

Kemanda Sol El Tekniği Nedir? Kemanda Sol El Tekniği - Bugun sizlere  kemanda sol el tekniği ve keman çalışmaları hakkında önemli notlar...

Kapat